Kultūra ir aš karo akivaizdoje. Pokalbių ir istorijų vakaras

Plataus masto karas Ukrainoje trunka jau daugiau nei metus. Per šį laikotarpį daugybė žmonių žuvo, buvo sužeisti ar priversti palikti savo namus. Deja, niokojami ne tik žmonių gyvenimai, bet ir kultūra, menas. Lietuvoje apsigyveno tūkstančiai ukrainiečių, savanoriauja daugybė gyventojų.

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia gegužės 15 d., pirmadienį, 18 val. atvykti į pokalbių ir istorijų vakarą. Savanorė Violeta Tamelytė ir ukrainietė Oksana Mentkevič, radusi saugų prieglobstį Jonavoje, pasidalys savo pasakojimais, nuotraukomis, patirtimis.

Violeta apie save:

„Esu Vilniuje įsikūrusios asociacijos „Šesios AM“ bei paramos ir labdaros fondo „Jonaviečiai padeda“ savanorė. Keturis kartus vykau į Ukrainą su humanitarinės paramos misijomis. Per jas pamačiau, kaip gyvena civiliai sąlyginai saugiose zonose ir gyvenimą fronte, Bachmute. Pasitelkusi fotografiją parodysiu humanitarinės paramos kelią iš Lietuvos į karo zoną“.

Oksana apie save:

„Esu kilusi iš Balaklijos miestelio, Charkivo apskrities. Ukrainoje baigiau menų universitetą, ukrainiečių filologiją. Puoselėju savo šalies papročius, kultūrą, mokiausi pas geriausius Ukrainos amatininkus vyšivankos siuvinėjimo, lėlyčių motankų meno. Šią aistrą įžiebė senelis. Jis kišenėje visada turėdavo medžiagos skiautelių, pagaliukų, iš kurių sukdavo motankas ir sekdavo apie jas pasakas. Pasidalysiu su jumis šių lėlyčių istorija ir subtilybėmis“.

 

Renginyje galėsite už auką įsigyti Oksanos ir kitų ukrainiečių rankų darbo lėlyčių – motankų. Jūsų aukos virs humanitarine pagalba, kurią Violeta išveš į Ukrainos karštuosius taškus.

Ateikite, išgirskite jų istorijas ir pasidalykite savo mintimis!

Atviresniems pokalbiams palaikyti būsite vaišinami aukštos klasės rūšine kava. Dėkojame OKava.lt.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.