Atvykę į biblioteką rūšiuojame. Konkursas „Atsakingas skaitytojas“

Kauno apskrities viešoji biblioteka šįmet vėl jungiasi į tradicija tampantį aplinkosauginį bibliotekų konkursą „Atsakingas skaitytojas“! Kviečiame skaitytojus įsitraukti ir prisidėti prie aplinkos švarinimo bei atsakingai pasirūpinti elektronikos atliekų tvarkymu.

„Atsakingas skaitytojas“ – tai jau devintus metus vykstantis aplinkosauginis šalies bibliotekų konkursas. Projektas tęsis iki 2023 m. gruodžio mėn. pabaigos ir yra skirtas skatinti gyventojus tinkamai rūšiuoti elektronikos atliekas bei baterijas.

Konkurso organizatorius – Elektronikos platintojų asociacija (EPA), partnerės – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija. Projektas „Atsakingas skaitytojas“ yra galimybė saugiai išmesti elektronikos atliekas, perduodant jas į įgaliotų tvarkytojų rankas.

Konkurse dalyvaujančios bibliotekos kviečia savo skaitytojus:

  • atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir senas baterijas,
  • registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.


Projekto metu bibliotekų lankytojai raginami rūšiuoti ir iš namų atnešti senas baterijas bei kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz., plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektroninių detalių turinčius žaislus ir pan.). Baterijos turi būti metamos į specialią EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutę, kurią rasite mūsų bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8).

Projekto metu bibliotekų lankytojai bibliotekose gali užpildyti nemokamo stambiosios elektronikos (pvz., skalbyklės, šaldytuvai, gartraukiai, šildymo prietaisai ir pan.) atliekų išvežimo iš namų formą – ją rasite Registracijoje ir informacijoje. Formoje lankytojai nurodo kontaktus bei kokių stambiosios elektronikos atliekų turi namuose ir EPA surinkėjai išveš užregistruotus stambiosios elektronikos prietaisus iš gyventojų namų.

Daugiau informacijos galite teirautis bibliotekos darbuotojų, el. paštu [email protected] arba EPA svetainėje.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.