22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.

Šių metų Bibliotekų savaitė startuos balandžio 23 d. Anykščiuose – jau tradiciniu tampančiu Bibliotekininkų žygiu. Beveik 300 Lietuvos bibliotekininkų ir bibliotekų bičiulių pėsčiomis įveiks 12 kilometrų vaizdingomis Anykščių apylinkėmis, bendraus, susitiks su seniai matytais, susipažins su kolegomis iš kitų bibliotekų, dalinsis tvarumo idėjomis ir pasiruoš savaitės minėjimo renginiams. Po žygio, bibliotekininkai ir visi, kurie palaiko bibliotekas, kviečiami visą savaitę stebėti LRT transliuojamą žaidimą „Kas ir kodėl?“, kuriame dalyvaus pasiryžę savo jėgas išbandyti bibliotekų darbuotojai.

 

Kviečiame ir skaitytojus įsitraukti į iniciatyvas, renginius bei kitas veiklas, laukiančias balandžio 25–29 dienomis Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje:

Iniciatyvos 

- „Literatūrinė viktorina“ balandžio 25-ąją dieną kvies skaitytojus išbandyti savo žinias apie knygų pasaulį ir nepaklysti gudriai pateiktose užduotyse – smagus laikas ir naujos žinios garantuotos!

- Iniciatyvos „Skaitytojai rekomenduoja“ metu, skaitytojai kviečiami pasidalinti savo įspūdžiais ir nuomone apie perskaitytą knygą. Tai padaryti galima užpildant atsiliepimo apie knygą kortelę ir įdedant į perskaitytą knygą (arba paduodant bibliotekininkui). Iniciatyva taps ne tik maloni staigmena knygą atsivertusiam skaitytojui, bet ir skatins skaitytojų draugystės jausmą.

- Iniciatyvos „Orakulas: ką tau šiandien kalba knygos?“ metu, kursime paslapties ir malonios staigmenos jausmą. Skaitytojai galės išsitraukti iš knygų išrinktą dienos frazę ar citatą, kurias bus galima rasti I ir III a. stovinčiuose „Orakuluose“.

Parodos

- Atkreipsime dėmesį į šių metų tvarumo temą ir jai skirsime knygų rekomendacijų parodą „Apie tvarumą ir aplinkosaugą“, kurią apžiūrėti galėsite bibliotekos Renginių erdvėje balandžio 25–29 dienomis.

- Fotografijų paroda „Ne(iš)mesk, o kurk“ – tai istorija apie mūsų visų kasdien naudojamus daiktus. Jie ateina į mūsų visų gyvenimą įvairiais keliais. Tik labai nedidelę dalį daiktų sunaudojame iki „paskutinio lašo“. Visi kiti augina kalnus – abejingumo, nesuvokimo, skubėjimo, patogumo… Šiame projekte panaudoti daiktai pavirto į kūrybinę magiją. Bibliotekos partnerės UAB „SDG“ darbuotojos papuoštos rūbais, kurtais iš įvairiausių panaudotų daiktų. Kūrybinės idėjos, fotografijos – Viktorija Babrė, vizažistė – Ala Volkova. Paroda eksponuojama bibliotekos vidiniame kiemelyje balandžio 25–28 dienomis.

Renginiai

Taip pat kviečiame dalyvauti Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu vyksiančiuose renginiuose:

- Balandžio 26 d., antradienį, 17 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Renginių erdvėje (K. Donelaičio g. 8) suskambės akordeono melodijos, kurias atliks Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai. Koncerte gros mokytojų Kristinos Dabravolskaitės ir Domanto Miliaus mokiniai: M. Kuokalaitė, K. Mačikūnas, I. Šarapovaitė, O. Šaluga, E. Vaitkečius. Skambės gražiausi kompozitorių Viktoro Majorovo, Balio Dvariono, Muzio Clementi, Marthos Mier, Liudvigo Schyttės, Denniso Alexanderio, Domenico Cimaroso, Sigito Petkevičiaus kūriniai. Daugiau informacijos apie renginį.

- Balandžio 29-osios dienos vakarą biblioteka atgis ir sukrebždės performatyviame vyksme „Krebždesiai“. Jis supažindins su mistikos, siaubo archetipų pėdsakais šiuolaikinėje tautosakoje ir pakvies pasinerti į baimių ir šešėlių pasaulį. Daugiau informacijos apie renginį.

Projektas „Atsakingas skaitytojas“

Kauno apskrities viešoji biblioteka ir kitos gamtai neabejingos Lietuvos bibliotekos jungiasi prie aplinkosauginės iniciatyvos: „Atsakingas skaitytojas“. Akcijos metu bibliotekų lankytojai kviečiami aktyviai rūšiuoti baterijas bei kitus smulkiosios elektronikos prietaisus ir juos išmesti į bibliotekose pastatytas specialias EPA surinkimo dėžutes bei registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

Projekto trukmė: nuo 2022 balandžio mėn. pradžios iki 2022 m. gruodžio mėn. pabaigos. Daugiau informacijos apie projektą čia ir bibliotekos svetainėje visai netrukus.

 

Balandžio 25 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys paskelbs Geriausius metų bibliotekininkus (biblioteką, bibliotekos vadovą, jaunąjį bibliotekininką). Bibliotekų savaitė finišuos tarptautine konferencija „Tvari biblioteka“, kuri šiemet įvyks Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Renginio dalyviai išgirs pranešimus apie tvarumo temą kasdienybėje ir politikoje, kiekvieno mūsų galimą indėlį, atsakingą vartojimą ir ekologiją, bibliotekų patirtis ir įsipareigojimus. Konferencijos tiesioginė transliacija internetu vyks LBD FB profilyje ir Biblioteka visiems YouTube kanale.

Programa plati, apimanti kelis šimtus renginių, tad informaciją sekti verta savaitės organizatorių Lietuvos bibliotekininkų draugijos socialinių tinklų paskyrose ir svetainėje www.lbd.lt.

22-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, globoja Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, rėmėjas – UAB Asseco Lietuva.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.