Užgriuvusi pandemija sukliudė laiku paminėti Lietuvos profesionalaus teatro šimtmetį. Siekiant sušvelninti šią netektį žiūrovams ir teatralams, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius pristato virtualią parodą „Mis Lietuvos teatro šimtmetis“ apie nuostabias aktores, kurios nuo pirmųjų spektaklių dovanojo žiūrovams savo talentą, meilę, energiją.

 

Tai ne konkursas, kurio metu renkama viena gražuolė – karūnos nusipelnė visas šimtas parodoje pristatomų asmenybių! Vis dėlto parodos lankytojams siūloma šiuo skaičiumi neapsiriboti. Mat jis pasirinktas kaip Teatro sukakties simbolis, bet kiekvienas gali pasiūlyti dar vieną asmenybę ar atsiųsti jos nuotrauką.

„Rengiant parodą, ieškota „mažiau tiražuotų“, aktoriaus karjeros pradžią atspindinčių fotografijų – taip geriau atsiskleidžia visas kūrybinės brandos kelias. Kartais to padaryti nepavyko, todėl labai laukiame ir pačių virtualios parodos herojų, ir lankytojų korekcijų beigi pasiūlymų“, – apie parodą kalba jos rengėja vyresnioji bibliografė Elvyra Markevičiūtė.

Parodoje dominuoja dramos teatro aktorės, nes būtent dramos spektakliu – Juozo Vaičkaus režisuotomis H. Sudermanno „Joninėmis“ – 1920 m. gruodžio 19 d. Kaune buvo atidarytas pirmasis profesionalus Lietuvos teatras. Netrukus, gruodžio 31 d., įvyko G. Verdžio operos „Traviata“ premjera, pradėjusi Lietuvoje naujametinę šios operos tradiciją. O štai pirmasis baleto spektaklis – L. Delibo „Kopelija“ – įvyko tik 1925 m. gruodžio 4 d. Į tai buvo atsižvelgta ir renkant aktorių fotografijas, bet, kaip minėta, jų skaičius nėra galutinis. Siūlymus ir naujas nuotraukas kviečiame siųsti el. paštu menas@kvb.lt. O jei parodos lankytojai vis dėlto norės išrinkti „Mis“ ir „Vicemis“, tikimės intriguojančių rezultatų.

Nuo 2021 gruodžio 19 d. virtualią parodą „Mis Lietuvos teatro šimtmetis“ galima pamatyti bibliotekos svetainėje čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.