Artėjant didžiosioms metų šventėms, norime jus pakviesti į lietuviškų tradicijų kupiną vakarą ,,Žiemos saulėgrįžos belaukiant…“. Gruodžio 10 d., penktadienį, 18 val. susitikime dainų ir sutartinių vakaronėje su Girjaukiu. Įkvėpkime tikrumo ir prisiminkime, kaip šventes sutikdavo mūsų protėviai. Renginys vyks K. Donelaičio g. 8, renginių salėje, III aukšte.

Girjaukis – jauna ir jauki folkloro grupė. Girjaukis atlieka lietuvių liaudies dainas bei sutartines papildydamas jas švelniais melodijų sąskambiais, kanklių, dūdmaišio ir dambrelio garsais, akmenukų ritmais bei švilpynių čiulbesiu. „Mus įkvepia senos liaudies dainos, bobučių ir diedukų balsai iš fonografo įrašų ir per laukus sklindantys sutartinių aidai. O sutartines ne tik giedame, bet ir mokome jas giedoti kitus, organizuojame sutartinių mokymus. Siekiame, kad liaudies dainų atlikimo tradicija išliktų gyva, o daina keliautų su mumis kartu per gyvenimą, padėdama darbuose bei mokydama kasdienybės filosofijos.“

Dažna Girjaukio repeticija nesibaigia vien dainomis. „Susipažindami ir mokydamiesi pripildėme jas senaisiais amatais bei tradicijomis. Dainuodami liaudies dainas liejame žvakes, audžiame juostas, siuvame rūbus, ar įsisėdę į stakles leidžiame joms klapsėti dainos ritmu.“ Daugiau apie Girjaukį čia.

Dalyvavimas tik su Galimybių pasais. Registracija renginio vietoje.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.