Renovacijai uždarytas Kauno apskrities viešosios bibliotekos pastatas, esantis Radastų g. 2, atsidarys rugsėjo 28 d., antradienį, 18 val. kino vakarui – I a. salėje (įeiti iš Radastų g. pusės, per tarnybinį įėjimą) rodysime Aistės Žegulytės dokumentinį filmą „Animus animalisׅ“.

Su kiekvienu mažuoju filmo pasakojimu vis geriau atsiskleidžia režisierės keliami klausimai (į kuriuos atsakyti turės pats žiūrovas). Kodėl taip žavimės tikrovės iliuzija? Ar tai mirties, pabaigos baimė ir kartu noras suvaldyti tai, kas nepriklauso ir negali priklausyti nuo žmogaus? (Elena Jasiūnaitė „Kinas“, 2019 05 25)

Filmo herojai – taksidermistai, su kuriais režisierė praleido daug dienų stebėdama gyvūnų iškamšų gamybą, „modelių“ medžioklę ir priežiūrą, vyko į taksidermistų čempionatą Suomijoje. Šio ironiško ir filosofiško kino pasakojimo apie gyvenimo ir mirties ribą premjera įvyko garsiajame Tarptautiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, nuo tada filmas nuolat rodomas įvairių pasaulio dokumentinio kino festivalių programose. Vilniaus tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“ filmas buvo apdovanotas  vieno didžiausių Europoje kino industrijos naujienų portalo „Cineurope“ prizu. 

Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)

2018, Lietuva, 70 min, N-13

Režisierius: Aistė Žegulytė. Scenarijaus autoriai: Aistė Žegulytė, Titas Laucius. Operatorius: Vytautas Katkus. Montažas: Mikas Žukauskas. Kompozitoriai: Gediminas Jakubka, Mindaugas Urbaitis. Dialogai: lietuvių k. Subtitrai: anglų k.

Būtina registracija. Registracijos forma. arba renginiai@kvb.lt Nepamirškite galimybių paso.

Filmo peržiūra yra tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos, dalis. „Green Brigdes“ komanda siekia iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatinti bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką bei gilų gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.