Rugpjūčio 30 d. 17.30 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 404) kviečia į kūrybines dirbtuves „Prakalbinti ženklai ir simboliai“ su tapytoja Laima Jonynaite-Giedraitiene.

2021-ieji paskelbti lietuvių archeologės, antropologės, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos Marijos Gimbutienės metais. Biblioteka tęsia renginių ciklą, skirtą šiai neeilinei asmenybei (projektas „Žvelgiant praeitin regėti ateitį“). Kadangi Marija Gimbutienė daug dėmesio skyrė baltų mitologijai, sieksime geriau pažinti mūsų protėvių kultūrą, įžvelgti joje tolimos praeities ženklus. Kūrybinėse dirbtuvėse susipažinsime su baltų ornamentikos simbolika – ką ji reiškia ir kokius senovės klodus slepia. Ant akmenukų bei popieriaus piešime tradicinius gamtos stichijų – žemės, vandens, ugnies ir oro – ženklus.

Trumpai apie edukacijos viešnią

Tapytoja kuria abstrakčius darbus aliejinės tapybos technika, improvizuoja subtiliais spalvų deriniais. Vienas iš jos įkvėpimo ir idėjų šaltinių yra gamta: metų laikai, peizažo fragmentas ar augalo motyvas, kuris dažname darbe yra išplėtojamas į gerokai abstraktesnį vaizdinį, emociją, nuotaiką nuspalvintą arba inspiruotą tapybos darbo „siužetą“. Paroda „Pastelinis pavasaris“ siejama su atbundančiu pavasariu, jautrių prislopintų atspalvių derme, pastelinių spalvų niuansais, perėjimais. Parodoje eksponuojami darbai sudaro tarsi dvi grupes: augalo, peizažo, burės kontūrą išsaugančios improvizacijos, kurios susieja realųjį ir abstraktųjį segmentus, kasdienybės fragmentus su abstrahuota be galo individualaus, kerinčio pasaulio, kosmoso samprata, peizažo ar žmogaus figūra („Burlaiviai“, „Vakarėjantis uostas“, „Laukiantys“ ir kiti darbai). Juose itin svarbi koloristinė pasakojimo dinamika, stilizacija, peizažo, architektūros, žmogaus figūros kontūro stilizacija, žiūrovas kviečiamas sustoti, kasdienybės detalėje pamatyti universalųjį amžinybės, laiko, pasikartojimo momentą. Lietuviškosios abstrakčiosios tapybos kontekste Laimos Jonynaitės-Giedraitienės darbai išsiskiria neekspresija, sodriais ir ekspresyviais potėpiais, ryškia koloristika, o tylia, stilizuota tapyboskalba, subtiliu, prislopintu pastelinių spalvų pasauliu. Tai tapytojos individualioji stilistika, liudijanti moteriškosios savasties sampratą ir raišką.

Dalyvių skaičius ribotas! Registracijos forma. Prašome informuoti jei užsiregistruosite, tačiau negalėsite dalyvauti.

Kviečiame pažinti baltiškąją mitologiją!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.