Oficialūs Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos diplomatiniai ryšiai buvo užmegzti prieš šimtą metų, tačiau ekonominis, politinis ir kultūrinis bendravimas vyko daugelį amžių. Dar Vytauto Didžiojo laikais įvyko pirmoji Lietuvos diplomatinė misija į Šveicarijos pasienio miestą Konstancą, kur lietuviai ir žemaičiai prisistatė Vakarų Europai. Nuo to laiko keliautojai, diplomatai, kariškiai, architektai, mokytojai, profesoriai, inžinieriai ir net pienininkai be perstojo judėjo tarp abiejų kraštų. 

Įdomu, kad iki XX amžiaus vidurio šveicarų į Lietuvą atvykdavo gausiau nei lietuvių į Šveicariją: interneto svetainėje www.lugano.lt  remiantis gausiais faktais ir iliustracijomis pasakojama apie daugiau kaip 200 metų trukusią Lugano ežero pakrančių menininkų migraciją į LDK. Dar daugiau faktų ir duomenų apie abiejų šalių bendradarbiavimą yra skelbiama dviejose austrų tyrinėtojos Judith Lewonig knygose (vokiečių ir lietuvių k.): „Helvecija ir Lietuva (2011)“ bei „Lietuva ir Šveicarija (2017)“. Abi knygos buvo rašomos bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universiteto docentu Rūsčiu Kamuntavičiumi ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutu. Renkant medžiagą įvairiai padėjo ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojos B. Ališauskaitė, V. Korn ir A. Skrockaitė. Ypač išsamiai šalių santykius atskleidžia antroji knyga, kurią Lietuvos ir Šveicarijos diplomatinių ryšių šimtmečio proga iki liepos 25 d. galima įsigyti su 30% nuolaida, t. y. už 10 €, parašius el. paštu [email protected].

Jei domitės Šveicarija, jos istorija, kultūra, tradicijomis, kviečiame užsukti į Vokiškų ir šveicariškų leidinių biblioteką (Radastų g. 2, 418 kamb.), kurioje sukauptas unikalus šveicariškų leidinių fondas. Abi minėtas knygas taip pat galima skaityti bibliotekoje ir pasiskolinti į namus.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.