Beveik 16 000 dalyvių, 3300 mobiliosios programėlės „Draugoteka“ atsisiuntimų, 3000 naujų knygų, 1700 edukacijų ir 39 nauji knygomatai Panevėžio, Klaipėdos, Kauno regionuose. Tokie pagrindiniai projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ skaičiai. Projekto veiklų rezultatai pristatyti Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Kultūros ministerijos konkursą eiti Kauno apskrities viešosios bibliotekos vadovo pareigas laimėjo ir pradėtus darbus tęs dabartinė direktorė Edita Urbonavičienė.

Lapkričio 16 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje konferencijų salėje vyks dvejus metus vykdyto projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ rezultatų pristatymo renginys.

Informuojame, kad nuo 2023 m. lapkričio 13 d. Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) portale www.ibiblioteka.lt pradėjo veikti atnaujintas TBA-S funkcionalumas, leidžiantis skaitytojams savarankiškai užsisakyti norimą leidinį iš kitos bibliotekos, jeigu jo nėra arba jis užimtas bibliotekoje (-ose), kurioje (-iose) skaitytojas yra registruotas.

Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendindama projektą „Sėkminga komunikacija partnerystėms vystyti“ rugsėjį ir spalį kartu su Kauno ir Marijampolės apskričių savivaldybių viešosiomis bibliotekomis surengė skaitymo skatinimo kampaniją „Knygos (į)kvepia“. Kvietėme atkreipti dėmesį į knygų kuriamą vertę įkvėpimui, motyvacijai ir pažinimui. Juk knygų skaitymas tai patyriminė kelionė ieškant naujų potyrių ir įkvėpimo šaltinių, siekiant tobulėti ir pažinti save.

Istorija prasidėjo taip:

– Sveiki, na, kaip jaučiatės šiandieną? – pradėjo pokalbį psichologas, vos tik man atsisėdus į krėslą.
– Neblogai, ačiū.
– Apie ką norėtumėte pasikalbėti šiandien?
– Šiandien… Šiandien norėčiau jums papasakoti istoriją, kuri man nutiko kartą lankantis bibliotekoje. Niekam jos nepasakojau, bet, manau, atėjo laikas man ją papasakoti.
– Puiku, įdėmiai jūsų klausau.

O kaip ją kūrybiškai, išradingai ir šiurpulingai pratęsė konkurso dalyviai?

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.