Vasario mėnesį vykusios Vilniaus knygų mugės metu, LR kultūros ministerija kartu su partneriais kvietė visuomenę prisijungti prie akcijos „Padovanok šilumą bibliotekai“, kurios tikslas – surinkti lėšų Rusijos atakų metu suniokotos Černihivo miesto M. M. Kociubinskio viešosios bibliotekos šildymo sistemai atkurti.

2022 m. pabaigoje atliktas Lietuvos viešųjų bibliotekų lankytojų tyrimas atskleidė, kad 89 proc. lankytojų į biblioteką užsuka bent kartą per mėnesį, 46 proc. bent kartą per savaitę naudojasi bibliotekos internetu ir 92 proc. patvirtino, kad bibliotekos teikiamos paslaugos pagerino jų gyvenimo kokybę. Tyrimą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos užsakymu atliko bendrovė „Kantar“ (apklausta 2990 respondentų). Surinkti duomenys lyginti su 2019 m. atliktos viešosios interneto prieigos vartotojų apklausos duomenimis.

Madeline Miller romanas „Kirkė“ – perkurta mitinė istorija apie dievų ir titanų pasaulį. Jei ieškote emocijų perpildyto, smogiančio, užburiančios kalbos romano, šis – kaip tik Jums. Tai jaudinanti deivės Kirkės istorijos interpretacija, išryškinanti esminį klausimą: ko vertas nemirtingumas, jei negali būti su mylimu žmogumi.

Artėjant Velykoms, balandžio 4 d., antradienį, 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, Renginių erdvė, III a.) pristatysime knygą „Tradicinės Velykos. Šiuolaikiniai margučiai“. Jos autorius Arūnas Vaicekauskas papasakos apie tradicinę Velykų šventę, bendraautorė grafikos dizainerė Radvilė Sarapinaitė pristatys šiuolaikinius kiaušinių marginimo būdus, o leidyklos „Maketonas“ atstovės Alina Vyšniauskienė ir Jolanta Meškauskienė – leidinio idėją.

XIX a. antrojoje pusėje, kai carinė Rusija Lietuvoje uždraudė lietuvišką spaudą ir raidyną, žūtbūtinės kovos už gimtąjį žodį ir tautos egzistenciją simboliu tapo knygnešiai. Jie 40 metų lietuvišką spaudą slapta gabeno iš Rytų Prūsijos, Mažosios Lietuvos ir platino po visą kraštą, rizikuodami savo laisve ir gyvybe. UNESCO knygnešystę pripažinus unikalia ir analogų neturinčia veikla, kovo 16-oji paskelbta Knygnešio diena.

Sociologijos skrynelė tai rubrika, atsiradusi covid-19 pandemijos ir karantino metu. Sociologinė, nes ją rengia sociologijos entuziastė, o skrynelė todėl, kad joje nėra pateikiami itin išsamūs moksliniai straipsniai ar studijos, o tik nedideli tekstai, supažindinantys su kai kuriomis sociologinėmis, antropologinėmis, filosofinėmis ar tarpdisciplininėmis idėjomis. Šiandien kviečiame skaityti tekstą „Nuo Žinių ekonomikos link Inovacijų ekonomikos“.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.