• Dr. Mindaugo Balkaus knygos „Kaip Kovno tapo Kaunu: miesto lituanizavimas 1918–1940 m.“ pristatymas

  2023 m. birželio 8 d.
  18:00 val.
  K. Donelaičio g. 8. Renginių erdvė III a., Kaunas

  Dr. Mindaugo Balkaus knygos „Kaip Kovno tapo Kaunu: miesto lituanizavimas 1918–1940 m.“ pristatymas

  Birželio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į dr. Mindaugo Balkaus knygos „Kaip Kovno tapo Kaunu: miesto lituanizavimas 1918–1940 m.“ pristatymą.

  Knygoje nagrinėjama, kaip tarpukario Kaune įsitvirtino lietuvių kalba ir moderni lietuvių tautinė tapatybė. Aptariama lietuvių tautybės miestiečių dalies didėjimas, tautybės keitimas asmens dokumentuose, pavardžių lietuvinimo iniciatyva. Apžvelgiama platesnis lietuvių kalbos vartojimas valstybinėse įstaigose, lietuviškų užrašų Kauno gatvėse gausėjimas, dažnesnis lietuvių kalbos vartojimas kauniečių kasdieniame bendravime. Taip pat atskleidžiama, kaip sekėsi mokytis lietuvių kalbos įvairių tautybių moksleiviams, nagrinėjama lietuviškų švietimo įstaigų plėtra. Aiškinama, kaip lietuvių kalba buvo įtvirtinta Vytauto Didžiojo universiteto mokslo ir studijų procesuose. Nagrinėjama, kaip Kauno katalikų bei evangelikų liuteronų bažnyčiose daugėjo pamaldų lietuvių kalba. Galiausiai atskleidžiama, kokį teigiamą vaidmenį greitesniam lietuvių kalbos plitimui suvaidino Kaune dislokuoti Lietuvos kariuomenės daliniai ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

  Knygos išleidimą rėmė: MG grupė, Vasario 16-osios fondas.

  Renginio metu bus galima įsigyti autoriaus knygų.

  Maloniai kviečiame atvykti!

  Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.