• „fenoMenas“ Kūrybos ir meno renginių ciklas KAVB kiemelyje. X,Y,Z kartos.

  2023 m. birželio 7 d.
  18:00 val.
  K. Donelaičio g. 8, Bibliotekos kiemelis, Kaunas

  „fenoMenas“ Kūrybos ir meno renginių ciklas KAVB kiemelyje. X, Y, Z kartos

  Kauno apskrities viešoji biblioteka atidaro vasaros renginių sezoną kiemelyje su kūrybos ir meno renginių ciklu „fenoMenas“. Birželio 7 d. 18 val. kviečiame į pirmą susibėgimą (K. Donelaičio g. 8, įėjimas į kiemelį iš Lydos g.)

  „fenoMenas“ – tai susitikimai tarp knygų su menininkais, koncertai, parodos, pokalbiai apie kūrybinius procesus, veiksmus, meno madas ir iššūkius.

  Pirmame renginyje susitiksime su trimis trijų kartų garso menininkais. X kartos garso žaidimus pristatys svečias iš Niujorko Pas Musique – Roberto L. Pepper. Jau dvidešimtmetį eksperimentinės muzikos scenoje koncertuojantis garso performeris Armantas Gečiauskas – Arma Agharta pasirodys su programa Groja Magas. Naują įrašą garso kasetės formatu pristatys jauniausioji Z kartos garso tyrinėtoja Davai bėgam – Ugnė Makselytė.

  Kad nepasirodytų maža, taip pat pristatysime dvi projekto „Vasaros galerija“ parodas: fotomenininko Justino Stonkaus „Vyrai atsiveria“ ir tapytojo Armino Dastiko-Rock'n'colors „Esu tai, kas nematoma“.

  PLAČIAU APIE MENININKUS

  Pas Musique

  Pas Musique (Bruklinas, Niujorko valstija), atsiradęs 1995 m. kaip solo įkūrėjo Roberto L. Pepper projektas, patyrė daugybę eksperimentinių, elektroninių iteracijų. Kūrybai būdingi muzikiniai elektroninės, eksperimentinės muzikos elementai su krautrock atspalviais. Bendradarbiavo su daugybe puikių muzikantų, tokių kaip Faust, Rapoon, Martin Bisi, ZEV, Philippe Petit, HATI, Chester Hawkins, Jimas Tuite ir daugeliu kitų. Koncertavo JAV ir užsienyje.
  Pas Musique viešėjimo Lietuvoje proga „Tapekiosk“ pristatys jo garsinių eksperimentų limituoto tiražo kasetę pavadinimu „Unexpected“. Įrašų galėsite įsigyti renginio metu.

  Daugiau apie kūrėją

  Daugiau apie Pas Musique kūrybą

  Groja Magas

  Groja Magas – 10 metų egzistuojanti garso performansų menininko Armanto Gečiausko-Arma Agharta programa. Tai įvairių tautų muzika, susipynusi su elektronika, objektais, kostiumais ir kai kuo daugiau. Arma Agharta jau daugiau nei du dešimtmečius itin aktyviai veikia Lietuvos ir užsienio alternatyviosios kultūros scenose. Jis – ne tik „žmogus orkestras“, bet ir alternatyvios garso leidybos kompanijos (audiokasečių leidyklos ir parduotuvės) „Tape Kiosk“ įkūrėjas, išskirtinės estetikos „brandas“, puikus vadybininkas (menininko interneto svetainėje skelbiamais duomenimis, nuo 2007 m. jis atliko daugiau nei 550 performansų skirtinguose žemynuose).

  Daugiau apie kūrėją

  Davai Bėgam

  Davai Bėgam – tai Ugnės Makselytės eksperimentinės elektroakustinės ir elektroninės muzikos solo projektas, jungiantis lauko įrašų garso meną, vokalinę improvizaciją, sintetinių bei kasetinių tyrinėjimų rezultatus ir šokių muzikos elementus.

  Renginio metu pristatysime kasetės formato albumą „Perception“. Tai garso instaliacijos, sukurtos 2022 m. vasarą, dalis. Naudojant kūno ir aplinkos garsus, siekiama atkreipti dėmesį į žmogaus kasdienių patirčių detales ir jų suvokimo įspūdį. Po pristatymo instaliacija paslaptingai dingo, liko tik įrašai, kurie buvo panaudoti kuriant šį albumą. Jį įrašė home made garso įrašų kultūrai atstovaujanti studija „Right now“. Įrašų galėsite įsigyti renginio metu.

  Ugnės Makselytės kūryba

  Arminas Dastikas-Rock'n'colors' paroda „Esu tai, kas nematoma“

  „Piešiu nuo vaikystės, mokiausi A. Martinaičio dailės mokykloje Kaune. Londone užsiėmiau labdaringa veikla ir mokiau kūrybos suaugusius žmones su psichikos negalia. Turiu labai daug hobių, vienas jų – eilių rašymas (parašiau apie 1000). Esu tobulos linijos šalininkas, patinka ne tik grafika, bet ir „linksmi“ dizainai. Kurdamas individualiai bandau suvokti ne tik tai, ko reikia žmogui, bet ir tai, koks tas žmogus, kokie jo troškimai, mėgstamos spalvos. Daug analizuoju, filtruoju, ir tik paskui ieškau formos. Niekada nežinau, koks bus paveikslas. Procesas padiktuoja.“

  Justinas Stonkus paroda „Vyrai atsiveria“

  „Fotografuoju nuo 2015 m. Mano kuriamai komercinei ir meninei fotografijai būdingas žmogaus ir gamtos ryšio ieškojimas. Įkvepia Antano Sutkaus fotografijos mokykla ir humanistinės idėjos – fotografuodamas ieškau Žmogaus.
  Parodoje bandau suprasti, kas yra vyriškumas. Atsakymo nutariau ieškoti po ilgą laiką trukusio nerimo. Jau kurį laiką dvejoju: ar tikrai berniukai ir vyrai neverkia, ar vyriškumas yra neatsiejamas nuo tepaluotos garažo kultūros, raumeningo kūno, dalijimosi asmeninėmis seksualinėmis patirtimis vyrų kompanijoje ir perteklinio svaiginimosi?

  Šios įžvalgos yra svarbi mano kūrybos dalis. Fotografuodamas save ir kitus ieškau naujų, jautrių vyriškumo formų. Planuoju tęsti vyrų portretų seriją ir pasidalyti jų mintimis apie vyriškumą.“

  Daugiau apie kūrėją

  Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.