• Vasaros galerija: Ritos Vinčiūnaitės kūrybinių darbų paroda „viskas kartojasi“

  2022 m. rugpjūčio 17 d.
  12–20 val.

  Kauno apskrities viešoji biblioteka ir kavinė „Kultūra“, rugpjūčio 17 d. nuo 12.00 iki 20.00 val. kviečia į Ritos Vinčiūnaitės kūrybinių darbų parodą „viskas kartojasi“.

  Kauno apskrities viešosiosios bibliotekos, trečius metus iš eilės, organizuojama „Vasaros galerija“ šiais metais vėl leidžiasi kavinėje „Kultūra“! Kūrėjai čia turi platesnę auditoriją, o meno mylėtojai čia pat gali paplepėti su darbų autoriais ir atsigaivinti šaltu gėrimu! Pagrindinė „Vasaros galerijos“ idėja rengti vienos dienos parodas arba renginius, kuriuose menininkai gali pristatyti savo kūrybą.

  Rita dalijasi: „Parodoje eksponuoju savo lino raižinių printus. Darbų kompozicijos mano galvoje gimsta labai netikėtai, todėl kai ateina nauja idėja stengiuosi ją kuo greičiau perkelti ant linoleumo. Raštai nėra apgalvoti, apskaičiuoti, dažniausiai netgi piešiami „iš akies“ – be liniuotės, taip kaip jaučiasi, taip kaip tuo metu norisi. Raižymas – mano mėgstamiausia proceso dalis, labai tuo mėgaujuosi. Pasikartojantys raštų elementai ramina, atsiranda ritmas, raižyme paskęstu ir užsimirštu, visa tai veikia terapiškai. Ir kartojasi ne tik raštai, ne tik elementai, bet ir pats procesas. Ir nors dažnai pasikartojantys dalykai virsta rutina, šie mano raižymo procesai mano įprastą kasdieninę rutiną stipriai praskaidrina. Tai mano paroda ir yra apie tai, apie mano pasikartojančių raštų, pasikartojančių procesų rezultatus.“

   

  Vasaros galerija yra viena iš projekto „Erdvė reikštis“ dalių. Šį projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.