Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė. Fotografas Gintautas Bitvinskas.
VU Kultūros vadybos bakalauro ir VDU Komunikacijos ir informacijos magistro studijas baigusi E. Urbonavičienė ilgametę patirtį sukaupė dirbdama verslo ir kultūros sektoriuose. 2008 m. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje pradėjo dirbti viešųjų ryšių specialiste, o nuo 2013 m. vadovavo Strateginės plėtros ir inovacijų centrui, kuriame drauge su komanda buvo atsakinga už bibliotekos projektinę veiklą, komunikaciją ir atstovavimą, žinių kūrimą ir sklaidą, specialistų kompetencijų ugdymą bei tiriamąją veiklą, taip pat elektronines paslaugas.

E. Urbonavičienė yra Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos (AVBA) pirmininkė bei aktyviai dalyvauja Kauno regiono bibliotekų tarybos veikloje. Taip pat yra Lietuvos bibliotekų tarybos narė.

E. Urbonavičienė yra įtraukta į Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos nepriklausomų ekspertų sąrašą ir, esant poreikiui, konsultuoja Kultūros komitetą ir komiteto biurą teisės aktų rengimo bibliotekų srityje klausimais.

 

2016 m. ji dalyvavo organizuojant Bibliotekų metus Lietuvos viešosiose bibliotekose, taip pat buvo atsakinga už veiklas Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. 2017–2018 m. E. Urbonavičienė kartu su AVBA komanda organizavo didžiulio populiarumo sulaukusią skaitymo skatinimo akciją „Skaitymo iššūkis“.

E. Urbonavičienė buvo organizacinio komiteto narė rengiant tarptautines konferencijas „Reading Society: a Paradigm Shift in the 21st Century“ (2016) ir „Libraries for an inclusive society“ (2016). Taip pat organizavo KAVB rengtas konferencijas: „Iššūkiai naujoviškoms bibliotekoms: atstovavimas tradicinėje ir virtualioje erdvėse“ (2012); „Skaitmeninio turinio kūrimo ir sklaidos inovacijos“ (2013); „Kaip kūrybiškai panaudoti skaitmenintą kultūros paveldą? Sklaidos patirtys ir perspektyvos“ (2015); „Atvirosios kultūros inovacijos: kurkime bendradarbiaudami“ (2017).

Dalyvavo tarptautinėse konferencijose „Next Library 2013“ (Danija), „World Library and Information Congress: IFLA General Conference and Assembly“ (2012, Suomija; 2016 JAV; 2017, Lenkija), pagal tarptautinę Grundtvig programą mokėsi „Systemic Leadership. Creating clarity and involvement in complex surroundings“ (2012, Austrija). Taip pat turi sertifikuotus pažymėjimus apie baigtas žmogiškųjų išteklių valdymo, strateginio planavimo, darbuotojų ugdymo, pokyčių valdymo ir pan. mokymų programas. 2012 m. E. Urbonavičienė įgijo andragogo pažymėjimą, o 2013 m. parengė ir vedė mokymų programą „Viešieji ryšiai ir atstovavimas bibliotekoms“, skirtą bibliotekų specialistams.

Apdovanojimai

  • 2017 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija E. Urbonavičienei suteikė Geriausio 2016 m. jaunojo bibliotekininko vardą už aktyvų tarpinstitucinį bendradarbiavimą, sėkmingą bibliotekų atstovavimą, bibliotekų veiklų viešinimą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
  • 2016 m. E. Urbonavičienei įteikta Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka už kūrybiškumą, inovatyvias idėjas, aktyvų dalyvavimą organizuojant skaitymus „Vasara su knyga“.
  • 2012 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas įteikė padėką už kūrybiškumą ir iniciatyvas organizuojant skaitymo skatinimo veiklas bei diegiant inovatyvias paslaugas.
  • 2011 m. Kauno meras Andrius Kupčinskas E. Urbonavičienei įteikė Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinį medalį.

Nuotraukoje: Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė. Fotografas Gintautas Bitvinskas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.