Kauno apskrities viešosios bibliotekos (toliau – KAVB) istorija skaičiuojama nuo 1950 m. spalio 1 d. Architekto V. Landsbergio-Žemkalnio projektuotame pastate (K. Donelaičio g. 8) įsikūrusi biblioteka plėtėsi, ir 1987 m. rugsėjo 3 d. Mažajame ąžuolyne buvo atidaryti naujieji rūmai (Radastų g. 2). Iki šiol skaitytojai buvo aptarnaujami abejuose pastatuose. Nuo 2021 m. rugsėjo mėnesį pastatą Radastų g. 2 uždarius rekonstrukcijai, bibliotekos paslaugos perkeltos į Senuosius rūmus K. Donelaičio g. 8, kuriuose skaitytojai bus aptarnaujami kol baigsis modernizavimo darbai.

Veiklos pradžioje KAVB fondą sudarė 23 tūkst. egz. spaudinių, gautų iš Valstybinės respublikinės bibliotekos ir bibliotekų kolektoriaus. Veikė abonementas, organizuotas pagrindinis fondas, skaitytojai pradėti aptarnauti skaityklose. Nuo 1973 m. rengti „muzikiniai trečiadieniai“ išgarsino KAVB kaip vieną iš Kauno kultūrinio gyvenimo židinių.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, prasidėjo naujas bibliotekos veiklos etapas. 1993 m. KAVB buvo įpareigota saugoti antrąjį, archyvinį, nacionalinės spaudos egzempliorių. Jo kaupimas ir nacionalinės retrospektyviosios bibliografijos rengimas tapo išskirtiniais bibliotekos bruožais. Įsteigtos Johanneso Bobrowskio vokiškų leidinių ir šveicariškų leidinių skaityklos, Kauno apskrities Europos informacijos centras, KAVB tapo Pasaulio banko depozitine biblioteka (Pasaulio banko leidiniai).

Pastarąjį dešimtmetį KAVB ypač aktyviai skleidžia informaciją apie Kauno istorijos ir kultūros paveldą: organizuoja renginius, rengia parodas, leidžia reprezentacinius leidinius ir elektroninius žinynus. 2006 m. suintensyvėjo KAVB saugomo spaudos ir rankraštinio paveldo tyrinėjimo rezultatų sklaida ir populiarinimas. Įsitraukus į projektą „Virtualios elektroninio paveldo sistemos plėtrai“, šie dokumentai pradėti skaitmeninti ir skelbti elektroninėje erdvėje.

Daugiau apie KAVB:

Susipažinti su KAVB istorija galite virtualioje galerijoje „Senoji biblioteka“:

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.