Kauno apskrities viešoji biblioteka prisidėjo prie projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ ir 2015 m. balandžio 23 d. pirmąjį kartą bibliotekos ir miesto bendruomenei pristatė savo globėją – smuikininką, kompozitorių ir dirigentą maestro Vilhelmą Čepinskį, ilgametį bibliotekos skaitytoją bei rėmėją.

Bibliotekos globėjas aktyviai įsitraukia į bibliotekos veiklas. Keletą metų iš eilės jis prisidėjo prie Knygų Kalėdų akcijos – 2015 m. kartu su bibliotekos atstovais viešėjo Pagynės vaikų globos namuose, 2016 m. bibliotekos darbuotojai kartu su maestro bei jo mokiniu Aleksandru Titovu lankėsi Giraitės senelių namuose. Visi kartu prisidėjome prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir senelių namų gyventojams dovanojome skaitytojų atneštų knygų, skaitėme įkvepiančias ištraukas, dalijomės kalėdine nuotaika.

2016 m. balandžio mėn. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu visuomenei buvo pristatytos dvi bibliotekos globėjo Vilhelmo Čepinskio vardu pavadintos lentynos. Vienoje jų eksponuojami maestro dovanoti muzikiniai įrašai, kitoje – jo rekomenduojamos perskaityti knygos, kurias skaitytojai gali skolintis į namus bendra KAVB nustatyta tvarka. 2017 m. bibliotekų savaitės metu globėjas ne tik ragino mažuosius lankytojus aktyviai skaityti, bet ir kartu su jais dalyvavo ekslibrisų kūrimo dirbtuvėse.

Maestro Vilhelmo Čepinskio rekomenduojamų knygų lentynos pristatymas:

2016 m. birželio 1 d. bibliotekos globėjas dalyvavo pagrindiniame Bibliotekų metų renginyje „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“. Jo metu buvo iškilmingai atidengtas Knygų namelis (ang. Little Free Library), skirtas bendruomenės nariams, norintiems mainytis perskaitytomis knygomis.

2016 m. lapkričio 4 d. biblioteka dalyvavo „Pyragų dienos“ akcijoje ir kvietė ne tik pasivaišinti bibliotekininkų keptais pyragais, bet ir simboline auka prisidėti prie TV3 organizuojamos „Išsipildymo akcijos 2016“. Prie gražios akcijos prisidėjo ir bibliotekos globėjas maestro Vilhelmas Čepinskis.

„Atrask vaikystės biblioteką“

Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ kviečia žinomus šalies žmones atrasti iš naujo savo vaikystės ar jaunystės biblioteką ir tapti jos globėjais. Siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skolinimo ar skaitymo vieta. Jos tampa bendruomenės, verslo, kultūros, meno atstovų susibūrimo iniciatorėmis, telkia žmones bendrai veiklai.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.