#SavaitėsKnyga Rimvydas Stankevičius „Įsitvėrimai“

Visai neseniai, 2022 m. pabaigoje, poetas Rimvydas Stankevičius buvo apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija „už klasikos geną šiuolaikinėje poezijoje“. „Kai perskaičiau šio poeto kūrybą pirmąkart – ji ištaškė sielą, išblaškė miegą, sudrumstė ramybę, puikiai žinote, apie ką aš.” – skaitymo įspūdžiais dalinasi skaitytojai.

Ne tik poeziją, bet ir prozą rašantis Rimvydas Stankevičius ne tik publikuoja savo kūrybą: jis dirbo reporteriu dienraštyje „Respublika“, vedė kultūrinę laidą „Kultūros spąstai“, sukūrė inscenizaciją Sauliaus Mykolaičio režisuotam spektakliui „Stop mašina“, yra roko operos „Jūratė ir Kastytis“ bendraautorius.

Rimvydo Stankevičiaus poezija versta į lenkų, švedų, suomių, anglų ir į kitas kalbas. Mūsų bibliotekoje galite rasti ir užsisakyti 2020 m. išleistą premijos laureato poezijos rinkinį „Kiaurai kūnus“, apdovanotą Jono Aisčio premija. „Man daro didelį įspūdį, kaip Stankevičius gali vienas sukurti ypatingą valandą pokalbio apie poeziją ir skaityti tekstus. Viskas jo kūryboje yra labai įtaigu.” - įspūdžiais apie poeto kūrybą dalinasi skaitytojai.


Šiais metais pasirodė naujausia, dešimtoji Rimvydo Stankevičiaus poezijos rinktinė „Įsitvėrimai“. Šios knygos veiksmo vieta yra ne abstrakti kosminė ar metafizinė erdvė, o tai, ką visuotinai žmonės vadina tikrove. Šiame eilėraščių rinkinyje nėra vienas kitą papildančių ir pratęsiančių eilėraščių – visi jie savarankiški ir laisvi kūriniai, tačiau jų seka vis dėlto nėra atsitiktinė. Eilėraščiai suskirstyti į tris knygos skyrius: pirmasis skyrius skirtas dabarties būsenoms, antrasis – atspindi poeto biografijos liniją, o trečiajame randamas intymus žmogaus santykis su tikrove ir realybe. Naujausią poeto knygą „Įsitvėrimai“ būtų netgi galima pavadinti biografine.


„Šios knygos „veiksmo vieta“ yra „šiapus“, kitaip tariant, tikrovė, kurią pats mačiau, liečiau, uodžiau, girdėjau... „Įsitvėrimai“ talpina savyje ne tik įprastąją „įsitverti“, t. y. „įsikibti“, žodžio reikšmę, bet ir „tverti“, t. y. „kurti“, kitaip tariant – susitverti pasaulį aplink save ar susitverti save ir įkurdinti pasaulyje.” - teigia rašytojas. Jis teigia, kad kai rašo poeziją, negalvoja, „kokia yra einamiausia prekė ir ką labiausiai žmonės mėgtų“.


Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, dailininkė – Deimantė Rybakovienė.


Prasmingo ir įsimintino skaitymo!

 

Knygą galite užsisakyti čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.